Геть паління! Ми здорове покоління!

“Тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації”
(О. Бальзак)
 В рамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням в центральній міській бібліотеці для дорослих  експонується виставка «Геть паління! Ми здорове покоління!».
 Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням.

Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день. День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла.
За даними експертів, тютюновий дим містить 4000 хімічних речовин, серед яких нікотин, який є однією з найсильніших отрут. Після проникнення writing сигаретного диму в легені нікотин потрапляє в мозок вже через сім секунд. Куріння викликає підвищення частоти пульсу, концентрацію цукру в крові, сприяє легкій збудливості кори головного мозку, має розслаблюючу дію на периферичні м’язи. Такий вплив є причиною цілого ряду хронічних захворювань, провокує розвиток онкологічних, серцево-судинних недугів, захворювань органів дихання.
 Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вище, ніж у некурящих. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів – виразкою шлунку. Відомо, що крапля нікотину вбиває коня. Для людини смертельною стає доза в 50-100 міліграм. За підрахунками медиків, при викурюванні в день 20-25 сигарет за 30 років курець пропускає через свої легені 150-160 кг тютюну і не вмирає тільки тому, що вводить його невеликими дозами. Крім того, куріння віднімає до 10% робочого часу.
Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя. Саме про вплив тютюнопаління на організм людини та про те,  як позбутися цієї шкідливої звички знайомлять відвідувачів матеріали виставки. Всі бажаючі зможуть ознайомитися з численими публікаціями досліджень лікарів, соціологів, фізіологів про шкідливий вплив тютюну. А також знайдуть відповіді на запитання: чого ж усе-таки багато людей палять? Що приваблює їх у тютюні?
Тож запрошуємо на перегляд виставки і доброго всім здоров’я.
Виставка діє з 30.05 до 3.06.2019 р.