Лунає над світом Чорнобиля дзвін

Трагедія, яку треба пам’ятати, щоб знати! Сьогодні теплий, сонячний день, як і 32 роки тому… Сьогодні ми знову згадуємо той день… Сьогодні. А завтра? Що буде завтра? Про це ми не думали 32 роки тому, коли сталась ця страшна Чорнобильська аварія, але ми про це повинні пам’ятати .

Сьогодні, до центральної бібліотеки для дітей, на урок – реквієм «Лунає над світом Чорнобиля дзвін», шкільним автобусом, приїхали учні 5-х класів ЗОШ з села Жидичин. І одна світлина, яку зробили працівники бібліотеки, нагадала про фото тих далеких днів, коли дітей, теж автобусами, відвозили зі шкіл, як казали – ненадовго…
Бібліотекар Ірина Гаджиєва, своєю відео-розповіддю, повернула присутніх в ці далекі роки, коли сталась аварія на ЧАС. Тиша, тривожні очі, ще не зовсім дорослих дітей і запитання , які не повинні цікавити дітей – ось яка атмосфера була в залі. Питання, на які сьогодні, ми дорослі, теж не знаємо відповіді: «Чому вибухнуло?», «Хто винен?», «Чому не попередили завчасно?», «Чому хворіють люди страшними хворобами?», «Чому народжуються дивні тварини?», а головне – «Чи може це знову повторитись?».
Про це сьогодні треба говорити, треба згадувати, треба пам’ятати, треба знати, щоб у наших дітей було майбутнє.