ВИСТАВКА ДО 75-РІЧЧЯ УПА ЕКСПОНУЄТЬСЯ У ЦЕНТРАЛЬНІЙ МІСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української Повстанської Армії (УПА).

З цієї нагоди у центральній міській бібліотеці для дорослих (вул.Декабристів,25)  розгорнуто книжкову експозицію, що висвітлює одну з найскладніших і найсуперечливіших сторінок минулого нашої країни.

Як була створена УПА, які завдання перед собою ставила, яку роль відіграла у часи Другої світової війни, якою була боротьба з гітлерівською окупацією… Відповіді на ці непрості питання зацікавлений читач віднайде, ознайомившись із книжками, що експонуються на виставці  «Гей, на півночі Волині. Там, де створилася УПА».

В експозиції широко представлені численні видання, у яких впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу відтворюють захопливу і трагічну сторінку історії визвольних змагань за незалежність нашої Батьківщини.

Особливе місце на виставці посідають книжки багатотомного видання «Літопис Української Повстанської Армії», що мають свої назви і присвячені окремим темам та діям УПА за весь період її діяльності. Видання «Літопис УПА» базується на архівних документах і матеріалах, що збережені в українських та іноземних архівах.

Для шанувальників художніх творів представлено художньо-документальні повісті «Хрещені вогнем!» Тетяни Байди, «Брати грому» Михайла Андрусяка, роман-дилогія «Чорноморець, матінко» Андрія Криштальського та ін.

З представленими на виставці виданнями усі зацікавлені мають можливість ознайомитись протягом 10-14 жовтня 2017 року.