Запросіть гарбуз до столу

    Що може бути кращим, як в осінню прохолодну днину зібратися родинами та весело провести Свято гарбуза?!  29 жовтня в  бібліотеці-філії №11 пройшла кулінарна година «Запросіть гарбуз до столу». Працівники бібліотеки для членів клубу по інтересах «Цілюще джерело»  влаштували Свято гарбуза – це українська відповідь Хелловіну. Тут нікого не лякали, а радше – розважали.  І це  чудова нагода  більше дізнатися про цінність та цілющі властивості легендарної городини, поласувати  смаколиками, ознайомитися з кулінарними новинками страв  з поживного плода, помилуватись осінніми барвами виробів з гарбуза та просто приємно провести час. 

     В Україну гарбуз потрапив лише на початку XVI століття. Зайняв своє почесне місце у народній медицині, кухні та обрядовості. Він так прижився на українській землі, що увійшов у  фольклор як свій рідний. Саме з гарбузом пов’язаний старовинний український звичай. Якщо до дівчини сватався хлопець, який їй не подобався, то вона підносила йому гарбуза. Всі ми пам’ятаємо “Сватання на Гончарівці” і дурного Стецька з гарбузом. Ще один горе – герой – конотопський пан сотник Микита Уласович Забрьоха із повісті “Конотопська відьма”, якому теж піднесла печеного гарбуза гарна дівчина Олена. 

     «Мій брат Кіндрат крізь землю пройшов, мішок грошей знайшов” – таку загадку склав вдячний народ про гарбуз. Той, хто вирощує і споживає його, можливо не засипле грішми свої скрині, але мішок здоров’я і бадьорості здобуде неодмінно.

      На цьому заході свої  кулінарні здібності  демонстрували як працівники так і користувачі бібліотеки, які приготували смаколики з цінного та поживного осіннього плода – гарбуза. Поласувати ними зміг кожен.